INSTRUKCJA  PRZYGOTOWANIA PROJEKTU  KARTY

  1. Projekt powinien być przygotowany w programie graficznym Corel Draw, KOLORYSTYKA ustawiona na CMYK !!!!
  2. Wymiary projektu: 86 x 54 mm plus po dwa, trzy milimetry spadów na każdą stronę karty! (czyli prostokąt o wymiarach nie mniejszych niż 90x58mm ze spadami)
  3. Ważne elementy graficzne karty (np. napisy, lago itp.) umieszczamy w odległości co najmniej 2 mm od krawędzi wykrawania (w procesie produkcji mogą wystąpić przesunięcia i możliwość ucięcia w/w elementów)
  4. UWAGA! Na projekcie prosimy nie nanosić żadnych symulacji karty plastikowej, przerywanych linii symulujących kartę plastikową
  5. Wszystkie CZCIONKI ZAMIENIONE NA KRZYWE (dotyczy to wszystkich napisowych zawartych na karcie)
  6. Rozdzielczość: 300 dpi W takiej rozdzielczości przekazywane są pliki do naświetlania klisz. Jeżeli projekt ma większą rozdzielczość to musi zostać zamieniony na 300 dpi, (należy zwrócić uwagę na fakt, iż po zamianie projekt może mieć gorszą jakość).
  7. Drukujemy karty plastikowe wg. dwóch systemów: CMYK i czasami Pantone. UWGA standardowo projekty drukujemy w CMYK !!!!!

Jeżeli karty drukowane są z Cmyka to projekt też mysi być wykonany w CMYK - u (nie w RGB, RAL, Pantone)

Jeżeli karty drukowane są wg. skali Panotne to kolory w projekcie również muszą być zadane wg. tej palety.

Przejście z jednej palety na inną może powodować zmiany w kolorystyce projektu (gotowej karty), wobec tego nie możemy sami ingerować w projekt. Wykonawca nie bierze odpowiedzialności za zmiany kolorystyczne na gotowej karcie plastikowej wynikłe z przejścia z jednej palety na drugą.

Zlecenie przygotowania projektu

Jeżeli zlecą państwo nam wykonanie projektu kart to prosimy o dostarczenie wszelkich materiałów potrzebnych do wykonania projektu (logo, zdjęć lub odręcznie wyrysowanego projektu karty z zaznaczeniem treści awersu i rewersu). Cena projektu karty wykonywanego przez naszego grafika w zależności od nakładu pracy oscyluje od 100-300 zł.